Kodulinna tunnustus näis uskumatuna

“Olin šokis ja küsisin, kas see on raadio tobe nali,” meenutas tänavune Pärnu aasta naine Ilme Seepere, kui oli esimest korda uudist kuulnud. Naljaks see siiski ei osutunud ja talle omistatud tiitlist andis tublile sotsiaalvaldkonnas tegutsevale naisele telefonitsi teada Pärnu linnapea Romek Kosenkranius.

“Tore on just see, et meiegi valdkonna inimesi märgatakse,” sõnas Seepere.

Aasta naine on linna sotsiaalvaldkonna tegevusse panustanud aastaid. Ta juhib mittetulundusühingut Horisont, mis muu hulgas vastutab kodutute varjupaiga ja supiköögi pidamise eest.

“Tänu tema hoolimisele ja pühendumisele on inimesed leidnud uuesti jõu ja tahte elus hakkama saada,” seisab tema iseloomustuses.

Aasta meheks valitud Pärnu Kalevi sõudekeskuse juht ja Eesti sõudekoondise peatreener Matti Killing oli samuti tunnustusest oma tagasihoidlikul moel meelitatud.

“See on väga suur asi. Olen ju selles linnas sündinud ja terve elu elanud,” rääkis Killing. “Tundub, et tänavu on enamik asju täkkesse läinud. See aasta on eriti särav.”

Killingu juhendatav Eesti sõudekoondise meeste paarisaeruline neljapaat võitis suvel Rio olümpiamängudel pronksmedali.

“Killingul on Pärnu spordielu arendamisele, juhtimisele ja linna positiivse kuvandi loomisele silmapaistev mõju. Treenerina on ta aastakümneid panustanud sõudmise arendamisesse ja juhendanud sadu sportlasi,” tutvustas sõudetreenerit Pärnu linnavalitsus.

Pärnu aasta naise ja mehe tiitlid antakse üle 22. detsembril Ammende villas.

Allikas: Pärnu Postimees 13.detsember 2016